Чи передбачено чинним законодавством пільги на поліпшення житлових умов у разі створення прийомної сім’ї чи дитячого будинку сімейного типу?

Однією з визначальних умов створення дитячого будинку сімейного типу є надання родині відповідної житлової площі. Тобто після ухвалення рішення про створення дитячого будинку сімейного типу батькам – вихователям позачергово надається індивідуальний житловий будинок або багатокімнатна квартира відповідно до норм, встановлених законодавством.

Надане у користування житлове приміщення повинно бути обладнане необхідними меблями, побутовою технікою тощо. Користування наданим житловим приміщенням здійснюється у порядку, встановленому законодавством для користування службовими приміщеннями.

Законодавець, передбачаючи такі норми, прагне забезпечити нормальні умови для розвитку дітей-вихованців.  При створенні прийомної сім’ї пільги на поліпшення житлових умов не передбачено. Прийомні батьки беруть прийомних дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно – гігієнічних та побутових умов (п. 3 Положення  про прийомну сім’ю). Тобто однією з умов створення прийомної сім’ї є відповідні житлові умови, що дають змогу забезпечити прийомній дитині індивідуальне місце проживання.