Category Archives: Напрями Роботи

Чи передбачено матеріальне забезпечення утримання дітей у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу

Особливістю діяльності дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей є державне фінансування такої родини на утримання прийомних дітей та дітей – вихованців.

Читати далі…

Чи передбачено чинним законодавством пільги на поліпшення житлових умов у разі створення прийомної сім’ї чи дитячого будинку сімейного типу?

Однією з визначальних умов створення дитячого будинку сімейного типу є надання родині відповідної житлової площі. Тобто після ухвалення рішення про створення дитячого будинку сімейного типу батькам – вихователям позачергово надається індивідуальний житловий будинок або багатокімнатна квартира відповідно до норм, встановлених законодавством.

Читати далі…

Хто не може бути прийомними батьками, батьками – вихователями?

Не можуть бути прийомними батьками, батьками-вихователями особи:

  • визнані в установленому порядку недієздатними чи обмежено дієздатними;
  • позбавлені батьківських прав за рішенням суду;
  • колишні опікуни  (піклувальники, усиновителі), позбавлені права на це через неналежне виконання покладених на них батьківських обов’язків;

Читати далі…

Підготовка прийомних батьків та батьків-вихователів

Кандидати на створення прийомної сім`ї та ДБСТ в обов’язковому порядку мають пройти навчання, спрямоване на формування усвідомленого ставлення батьків до соціальної ролі вихователів дитини-сироти.

Читати далі…

Дитячий будинок сімейного типу

Дитячий будинок сімейного типу (далі – ДБСТ) – це окрема сім`я, яка створюється за бажанням подружжя або окремої особи (батьки-вихователі), які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Читати далі…

Прийомна сім`я

Прийомна сім`я – це сім`я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, від одного до чотирьох дітей на виховання та спільне проживання. 

Читати далі…