Загальні питання з охорони праці та відповіді на них

Охорона праці – це те, з чим доводиться зіштовхнутися кожному, хто приходить на нове місце роботи. На сьогодні, всі нові співробітники, які приходять на підприємство зобов’язані ознайомитися зі всіма основними поняттями, маючими пряме відношення до охорони праці.

Проходження навчання з загальних питань охорони праці – це цілком звичайне явище і воно не потребує серйозних затрат по часу та фінансам. При цьому, даний етап є обов’язковим для кожного працівника.

Дуже часто, люди задають декілька основних запитань по темі, щоб отримати на них конкретну відповідь. Більш детально про що саме йде мова, далі.

Відповіді на часті запитання по охороні праці

Що стосується актуальних питань, пов’язаних з організацією робочого процесу на виробництві, то виглядають вони наступним чином.

  1. Чи потрібно проходити повторний медогляд при переведені на інші посаду – у випадку, якщо умови роботи, медичні протипоказання, перелік лікарів та регулярність медогляду залишились попередніми, то проходження додаткового медичного огляду не потребується;
  2. Як часто повинна проводитися перевірка знань з охорони безпеки – тут багато залежить від конкретної професії та рівня небезпеки. Якщо це бухгалтер, то може бути достатньо 1-го разу на 3 роки, коли ж мова йде про професії з більшими ризиками, то регулярність перевірок повинна бути відповідною;
  3. Чи вимагається внесення інформації про оцінку професійних ризиків робітника – згідно діючого законодавства України, такі вимоги не були прописані, тому ніхто не зобов’язаний цього робити;
  4. Інструкція по охороні безпеки і виробнича інструкція є одним і тим же – Мова йде про цілком різні напрямки діяльності і ці документи регламентуються зовсім іншими поняттями;
  5. Скільки є спроб на вдалу здачу іспиту з охорони праці – в законі ніде не прописано, скільки спроб є у працівника на те, щоб успішно скласти іспит. Важливо зазначити, що у випадку невдалого результату, робітник повинен бути відсторонений від робочого процесу до тих пір, доки не виправить цю ситуацію;
  6. Чи дозволяється одночасно проводити інструктаж з пожежної безпеки та охорони праці – мова йде про досить схожі інструкції, тому подібні дії не є забороненими. При цьому, повинна використовуватися різна програма, а сама реєстрація має проводитись виключно в двох журналах.

Це ті моменти, які є досить часто цікавими для звичайних працівників, яким найближчим часом доведеться зіштовхнутися з цими процесами.

Насправді, інструктаж з охорони безпеки – це досить простий процес, що не відніме у вас багато часу та зусиль. Головне – це відповідально підійти до цього процесу й підмітити для себе всі важливі моменти.

У вас завжди є можливість ознайомитися з порадами від спеціалістів Профітех, які досить гарно розуміються в цій темі. Таким чином, ви зможете взяти для себе ще більше корисної інформації про те, як влаштована охорона праці та на які моменти важливо звертати особливу увагу.